Jak nie dać się nabrać mechanikowi?

Wielu mechaników próbuje naciągnąć klienta na dodatkowe koszta. Wielu także przez źle stawianą diagnozę wymienia niepotrzebnie pewne elementy za co dodatkowo „kasuje” klienta. Czy jest jakiś sposób, żeby się przed tym obronić?

oszusci

Często mechanicy będą próbowali skorzystać na naszej niewiedzy.

Niestety w walce z nieuczciwymi lub niekompetentnymi mechanikami w każdym kraju jest małe pole do popisu. Aczkolwiek możemy ograniczyć do minium ich próby uszczuplenia naszego portfela.

Przede wszystkim jeśli coś dzieje się z naszym samochodem powinniśmy poszukać przyczyny w internecie. Znalezienie kilku potencjalnych przyczyn może nam pomóc w rozmowie z mechanikiem na temat źródła problemu, a także zabezpieczyć się w przypadku kiedy będzie wciskał nam kit.

Odpowiednie rozeznanie cenowe też jest istotne. Jeśli mamy możłiwość podjechać samochodem do kilku mechaników to możemy zapytać ich o wstępną diagnozę i ewentualną cenę naprawy w przypadku jeśli ich diagnoza się potwiedzi. Pozwoli nam to wybrać specjalistę, który oferują najlepszą cenę za swoje usługi.

Bardzo istotnym jest także sprawdzenie opinii o danym zakładzie naprawczym przed jego wybraniem, a dzięki internetowi nie powinno nam zabrać to wiele czasu. Powinniśmy także przyjrzeć się zakładowi, w którym będziemy dokonywać naprawy i pracy mechaników przy innym aucie. Czasem nawet 15 minut pozwoli nam na ocenę czy osoby tam pracujące cechują się profesjonalizmem. Czasem warto dołożyć i wykonać usługę w lepszym warsztacie. Sam tego doświadczyłem podczas awarii mojego auta. Skorzystałem z taniej oferty i inny element uległ awarii dlatego moja reklamacja nie została uznana i musiałem ratować się szybką pożyczką Chwilówki Online, która pozwoliła mi na kolejną naprawę auta.

(Visited 86 times, 1 visits today)